Jdi na obsah Jdi na menu
 


O mně

60. léta

Počátky mého muzikantského života. Hraji na kytaru a zpívám rock´n´roll.

 

70. léta

70.-leta.jpg

Stávám se spoluzakladatelem první kapely, ve které sám hraji a také pro ni skládám některé písničky - povětšinou folkově laděné. Dostávám se pod vliv keltské hudby.

Kromě toho spolupracuji se svým otcem, který se stává autorem většiny textů mých písní. Vzniká zpěvník s názvem „Písně naší rodiny“. Tato spolupráce trvá až do jeho smrti koncem 80` let. Jeden z prvních textů složila moje sestra Zina.

 

80. léta

80.-leta---cantores-1.jpg

Vzniká kapela „Cantores Bohemiae“ utvářející pseudorenesanční zvuk mých autorských melodií. Tyto písně skládám převážně na texty klasické české i světové poezie (v českých překladech).

 

 

 

 

90. léta - první polovina

90.-leta---cantores-3.jpg

Hraji téměř denně na Karlově mostě, kde jsem působil již dlouhá léta předtím, dokonce ještě za totalitního režimu. Po listopadovém předání moci se z něj stalo vlastně moje domovské působiště.

Kapela Cantores Bohemiae vystupuje v různých obsazeních zhruba do poloviny devadesátých let. Během této doby jsme absolvovali celou řadu zajímavých vystoupení. Natočili jsme také dvě alba „Písničky z Karlova mostu I. a II.“.

 

90. léta - druhá polovina

90.-leta---s-cistrou.jpg

V tomto čase se výrazně osamostatňuji a začíná mě hodně ovlivňovat období gotiky. Z toho důvodu také přibývá dobových nástrojů (šalmaje, dudy, chalumeau, krumhorny, cistra, niněra...). Vychází první sólové CD s hosty „Nové trubadúrské zpěvy“.

Vystupuji v roli minessangera ve hře Tomáše Belka „Smrt Václava II“ a zároveň jsem také autorem hudby k tomuto představení. Také se účastňuji natáčení filmu "Kamenný most." režiséra Tomáše Vorla.  Paralelně se sólovými akcemi zakládám kapelu „Jagabab“, která funguje jako dobové hudební těleso.

 

 

Nové tisíciletí

Vracím se k sólové dráze trubadúra. Po neshodách a nekorektním jednání svévolných správců jsem z Karlova mostu vyhnán. Hraji na ulici však dále a vystupuji v Nerudovce, na Malém náměstí a na Hradčanském náměstí. Kromě toho jsem měl několik let angažmá ve Stavovském divadle v Praze - roli hudebníka v inscenaci „Romeo a Julie“.

Složil jsem hudbu k představení známého českého loutkoherce Pavla Vangeliho - „Bláznova hrdinství“ . Vydal jsem videokazetu „Zpěvy potulného trubadúra“ a nové sólové CD „Potulný bard“.

Čím dál tím více se soustředím na hraní na niněru a harfu a v létě 2004 zakládám spolu s kytaristou Zdeňkem Hráškem a zpěvákem Petrem Opavou skupinu „W.O.H“. V současnosti vystupuji také jako host se skupinou „Piosenki“, kde hraji na dudy, chalumeau a šalmaj.

V roce 2006 končí jak spolupráce s kapelou Piosenki, tak i W.O.H. odchodem Petra Opavy. Na podzim téhož roku nahradil Petra Opavu Jiří Jelínek a tak vzniká kapela Améba.

V r. 2009 se účastňuji natáčení pohádky "Dilino a čert" v režii Jaroslava Hovorky.

 

Nová dekáda

V roce 2012 jsem dostal roli hudebníka ve francouzském filmu "Muž, který se směje" podle románu Victora Huga. Režii má Jean-Pierre Améris a jednu z hlavních rolí má Gérard Depardieu.

Začátkem července končí skupina Améba.

 V polovině července vzniká skupina WAO WAO ve složení: Aneta Aberlová - zpěv, Petr Opava - bouzouki, perkuse, šalmaje a zpěv a já - niněra, cistra, harfa, sitár, šalmaje, dudy a zpěv.

Nahráváme ve studiu moji píseň Barracuda ve dvou verzích, jednu se skupinou a jednu kde jsem sám. Zde hraji na cistru a sitár.

Ke společné verzi točíme videoklip, který je umístěn na facebooku.

Před vánoci vydávám nové sólové CD s názvem "Zpověď". Křest proběhl v sklepení pod kavárnou "Monmartre" se skvělou atmosférou.

Dne 1.3.2013 letím do Gentu v Belgii, kde jsem pozván na festival s názvem "Kraak" a který trvá od 2.3.2013 do 4.3.2013.

Začátkem roku 2013 odcházím z kapely WAO WAO, 6.3.2013 je moje poslední vystoupení v klubu Kain s touto skupinou.